نوسانات ارز دیجیتال، بزاز اصفهانی را به بند کشید

نوسانات ارز دیجیتال، بزاز اصفهانی را به بند کشید
خرداد 10, 1401
53 بازدید

علیرضا پارچه‌فروش کارکشته‌ای است که سرمایه‌گذاری بدون سواد در بازار خرید و فروش ارز دیجیتال او را با وجود سرپرست خانوار بودن راهی زندان کرد. به گزارش خبرنگار مهـر، علیرضا مرد ۴۷ ساله‌ای است که تیر ماه سال ۱۳۹۹ با فروش زیورآلات همسر و بسیاری از اقلام خانگی خود به منظور افزایش سرمایه اندک خود با وساطت یکی از دوستان […]

علیرضا پارچه‌فروش کارکشته‌ای است که سرمایه‌گذاری بدون سواد در بازار خرید و فروش ارز دیجیتال او را با وجود سرپرست خانوار بودن راهی زندان کرد.

به گزارش خبرنگار مهـر، علیرضا مرد ۴۷ ساله‌ای است که تیر ماه سال ۱۳۹۹ با فروش زیورآلات همسر و بسیاری از اقلام خانگی خود به منظور افزایش سرمایه اندک خود با وساطت یکی از دوستان وارد بازار خرید و فروش پول الکترونیکی می‌شود اما علی‌رغم همه تلاش‌ها و پیشنهاداتی که برای خرید برخی نمادها از جانب دوستان و بستگان دریافت می‌کرده هیچ توفیقی در این حوزه نداشته و با دریافت پول دستی جهت تزریق مجدد سرمایه در این حوزه متضرر می‌شود.

به دنبال نواسانات این بازار با کاهش آورده علیرضا به ثلث مبلغ دارایی او و همسرش که به عبارتی تمام دارایی خود را در این راستا هزینه کرده بودند تصمیم می‌گیرند عطاء این بازار به ظاهر پرسود را به لقایش بخشیده و سرمایه ته‌کشیده خود را از حساب کاربری خارج کنند، اما پیش از عملی شدن این تصمیم به توصیه یکی از همکاران که او نیز مبلغی را در اختیار کارگزاری که به دروغ سابقه سال‌ها فعالیت در حوزه خرید و فروش بیت‌کویین را داشته مجدد با همه فشاری که از سمت طلبکاران بر حسب حسن نیت مبلغی که داشتند و مبلغی را در اختیار این زوج قرار داده بودند صبوری می‌کنند تا سیر نزولی و اصلاحی بازار تمام شود اما تمام که نمی‌شود تمامی سرمایه آن‌ها زایل می‌شود.

همسایه دیوار به دیوار او اگرچه مازاد دارایی خود را در اختیار علیرضا قرار داده بود اما با طولانی شدن قول و قرارهای علیرضا دایر بر تسویه دین شاکی او شده و با طرح شکایت نان‌آور خانه کناری‌شان را از تاریخ ۲۱ فروردین سال جاری روانه یکی از زندان‌های استان اصفهان می‌کند.

در ادامه با اقامه دعوی از جانب این طلبکار خصوصی، دو شاکی دیگر که تا چند روز پیش در شمار همکاران علیرضا بودند علی‌رغم توضیح همسر زندانی مبنی بر اینکه ضرری که آن‌ها داشته‌اند نسبی است و شرایط به این نحو نمی‌ماند و دیون از بازاری که به اصلاح به کف خود خورده تأمین خواهد شد رقم بدهی این زندانی از ۶۰ میلیون تومان به ۱۰۸ میلیون تومان افزایش پیدا می‌کند.

همسری که در وضعیت قرمز بازار ارز دیجیتال که به توصیه دوستان نویدهنده روزهای سبز و پربازده تعریف می‌شد شروع به قرض گرفتن از دوستان و آشنایان کرده بودند، هم اینک افزون بر آنکه سرمایه اندک خود را از دست داده‌اند با یک محکوم‌به سنگین تحمیل شده به علیرضا حتی توان تأمین مایحتاج زندگی خود را در غیاب سرپرست خانواده ندارند.

ستاد دیه استان اصفهان پس از تحقیقات و اخذ استعلام ثبتی و ملکی مورد نیاز در راستای حل مشکلات این زندانی ضمن برگزاری جلسات متعدد با شاکیان و معارفه مددجو جهت اخذ وام قرض الحسنه رقم بدهی را تا به امروز به رقم ۴۰ میلیون تومان کاهش داده است، اما بابت مبلغ باقیمانده علیرضا همچنان دربند حضور دارد.

نیکوکارانی که تمایل دارند یاری‌گر این مددجوی نیازمند باشند، می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب‌های ستاد دیه کشور به‌قرار ۷۴/۷۴ بانک ملت شعبه مستقل مرکزی، ۷۷۷۷ بانک تجارت شعبه مرکزی، ۸۸۸۸ بانک صادرات شعبه مرکزی یا ۵۵۵۵۵ بانک ملی واریز کرده و برای اختصاص مبلغ پرداختی جهت آزادی این فرد یادشده فیش پرداختی را با تحریر موضوع کمک انجام‌شده به شماره ۸۸۹۱۶۰۱۱ دورنگار کنند. روابط عمومی ستاد دیه با تلفن ۸۸۹۱۶۰۱۲ الی ۱۵ پاسخگوی سوالات شما در این زمینه خواهد بود.

برچسب‌ها:,