آزادی 224 زندانی غیرعمد اصفهانی در بهار 1403

آزادی 224 زندانی غیرعمد اصفهانی در بهار 1403
تیر 4, 1403
19 بازدید

  فصل نخست سال به همت خیرین نوعدوست اصفهانی تعداد 224 زندانی جرایم غیرعمد آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند. 🔹به گزارش روابط عمومی ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند اصفهان، اسداله گرجی‌زاده مدیر نمایندگی ستاد دیه در نصف‌جهان با اعلام این خبر گفت: بهار امسال با همت همگانی و […]

 

فصل نخست سال به همت خیرین نوعدوست اصفهانی تعداد 224 زندانی جرایم غیرعمد آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.

🔹به گزارش روابط عمومی ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند اصفهان، اسداله گرجی‌زاده مدیر نمایندگی ستاد دیه در نصف‌جهان با اعلام این خبر گفت: بهار امسال با همت همگانی و همیاری همیشگی هیئات هنری و مذهبی استان 224 زندانی عمدتاٌ محکوم مالی با رقم بدهی بالغ بر دو هزار و 551 میلیارد ریال از بند حبس رهایی یافتند.

🔹وی در خصوص جزئیات آزادی‌ها افزود: در فرآیند رسیدگی به پرونده این محبوسان غیربزهکار با همراهی خوب شکات خصوصی و اولیاءدم رقمی معادل 282 میلیارد ریال در قالب گذشت رضایتمندانه از اصل دیون مورد مطالبه کسر شد.

🔹مدیر نمایندگی ستاد دیه اصفهان با تقدیر از همیاری قضات برخی از محاکم قضایی در اعمال فوری دادخواست‌های اعسار یادآور شد: نزدیک به 72 درصد محکوم‌ٌبه پس از ارایه معاضدت‌های قضایی تحت تعاریفی چون دادخواست »تعدیل اقساط» از رقم کل مورد نیاز تا آزادی کسر شد تا با بهره‌مندی حداکثری از چنین تمهید قانونی شرایط برای استخلاص واجدین شرایط بیش از پیش فراهم شود.

🔹وی ادامه داد: اگرچه در مقایسه با سه ماهه سال 1402 ارقام بدهی زندانیان آزاد شده بیش از 71 درصد رشد داشت اما با این وجود بدلیل وضعیت خاص خانواده‌های‌ این مددجویان و شرایط بعضا نامساعد مالی و روحی زندانیان کوشش نمودیم آمار عددی نزولی نباشد و بر حسب همین تلاش باید اعلام کنم تعداد آزادی‌های ثبت شده در بهار امسال نسبت به سال گذشته رشد 6 درصدی دارد.

🔹گرجی‌زاده با اشاره به آخرین اقدامات صورت گرفته در حوزه آزادی زندانیان تحت حمایت ستاد دیه گفت: افزون بر افراد مساعدت شده در بهار طبیعت، به برکت ایام با سعادت دهه امامت و ولایت تا به امروز زمینه رهایی 50 زندانی غیرعمد دیگر که سه نفر از آن‌ها را بانوان سرپرست خانواده شامل می‌شوند فراهم شده و تمامی این مددجویان به زودی از بند حبس رهایی یافته و به آغوش جامعه باز خواهند گشت.