فروش ویژه آثار هنرمندان اصفهانی برای آزادی زندانیان غیرعمد

فروش ویژه آثار هنرمندان اصفهانی برای آزادی زندانیان غیرعمد
خرداد 20, 1403
8 بازدید

در آستانه روز صنایع‌دستی ستاد دیه اصفهان در نظر دارد آثار اهدایی خیرین و هنرمندان نامی استان را به منظور آزادی زندانیان جرایم غیرعمد به فروش رساند. 🔻به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان اصفهان، اسداله گرجی‌زاده مدیر نمایندگی ستاد دیه استان اصفهان با اعلام این خبر گفت: به استناد اعتبارنامه اعطایی به رئیس سازمان […]

در آستانه روز صنایع‌دستی ستاد دیه اصفهان در نظر دارد آثار اهدایی خیرین و هنرمندان نامی استان را به منظور آزادی زندانیان جرایم غیرعمد به فروش رساند.

🔻به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان اصفهان، اسداله گرجی‌زاده مدیر نمایندگی ستاد دیه استان اصفهان با اعلام این خبر گفت: به استناد اعتبارنامه اعطایی به رئیس سازمان میراث فرهنگی از ده ساله گذشته تا به امروز از اصفهان بعنوان «دومین شهر جهانی صنایع‌دستی» یاد شده و نصف‌جهان با این وصف بین‌المللی برای ایران و ایرانی نزد مردم جهان شهرت یافته است.

🔻گرجی‌زاده ادامه داد: در آستانه روز صنایع‌دستی ستاد مردمی دیه استان اصفهان در نظر دارد اقلام اهدایی متعدد و مصنوع دست هنرمندان نیکوکار این دیار را که در قالب برپایی آیین‌های گلریزان یا مراجعات موردی به محل ستاد دیه به منظور آزادی زندانیان جرایم غیرعمد به این مجموعه مردمی اهدا شده را در قالب برپایی بازارچه خیریه‌ای به فروش رساند تا از این طریق در همت عالی ضمن برآورده ساختن نیت هنرمندان نقاش، قلمزن، خاتم‌کار و … شرایط آزادی حداکثری بیش از 800 زندانی بدهکار مالی و محکوم به پرداخت دیات جرایم غیرعمدی را که از بد حادثه و بدون سوء نیت مجرمانه رهسپار بند شده‌اند آزاد و در روز صنایع‌دستی در تاریخ بیست خرداد ماه بنا به استقبال خیرین و متقاضیان خرید آثاری که با تایید کارشناسان هنری قیمت‌گذاری شده‌اند به ترتیب الویت در «عائله‌مندی» و «مدت ابقای در حبس» نویدبخش رهایی باشد.

🔻مدیر نمایندگی ستاد مردمی دیه در اصفهان اظهار کرد: مردم جهان فارغ از ملیت و مذهب اصفهان را مهد تمدن، هنر و خلاقیت می‌دانند که پس از طی چهار دوره پایتختی ایران امروز از آن بعنوان‌دار پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی یاد می‌شود. اتفاقی که در تحقق این رویداد مهم افزون بر جاذبه فراوان تاریخی، فرهنگی و مذهبی، هزاران هنرمند اغلب نوعدوست اصفهانی در آن مشارکت نموده و نقش بسزایی داشته‌اند.

🔻گرجی‌زاده افزود: اتفاقی که بدنبال آن اصفهان را نه مانند برخی کشورها در یک قلم تحفه هنری که در رشته‌های مختلف به اشتهار رسانه است و از همین رو و با استناد این که تداوم هر موفقیتی یک شرایط و الزامات خاص به خود را دارد تا در راستای توسعه، ارتقای کیفیت صنایع‌دستی، تثبیت بازار، تسهیل در گردش مالی، برندسازی و ارزآوری شایسته است در اعلام این دست آمارهای اقتصادی از اصفهان از آمار بالای محبوسان غیربزهکار و بعضا از طیف هنرمند استان هم نباید غافل بود. به بیان دیگر شهرجهانی شدن بیش از آن که یک امتیاز باشد، یک مسئولیت است و به موزات این تکلیف، مسئولیت مسئولین و تعهد اجتماعی اصفهانی‌ها را الاقل در قبال صنایع‌دستی استان دوچندان نموده است.

🔻مدیر نمایندگی ستاد دیه اصفهان با بیان این که برای تحقق واقعی شهر جهانی صنایع‌دستی در اصفهان باید همه نهادها و سازمان‌ها ضمن وفاق و هم‌افزایی موانع این بهره‌مندی را هدم نمایند، گفت: بر کسی پوشیده نیست هر اندازه صنایع‌دستی انحصاری مردم اصفهان و تنوع محصولات ارایه شده برای هر گردشگر خارجی گیرا بوده به همان میزان نشر و آگاهی از وضعیت زندانیان جرایم غیرعمدی که هیچ سابقه کیفری برای آزادی در پرونده ندارند هم می‌تواند زننده باشد و آمار کمی و کیفی وابسته به این توفیق جهانی را با مخاطرات مواجه سازد.

🔻گرجی‌زاده یادآوز شد: همان‌طور که ما میراث‌دار فرهنگ و هنر پیشینیان هستیم، باید تداوم‌بخش آن نیز بوده و با توجه به تبعات منفی برخی از موانع موفقیت مایه بالندگی و مباهات آیندگان باشیم که فرصت پیش‌رو در روز میراث فرهنگی برای این میراث‌داری و مراجعه به ستاد دیه در این روز برای حفظ این گنجینه شروع خوبی خواهد بود. بنا به این مناسبت ستاد دیه در فروش اقلام اهدایی هنرمندان رشته‌های مختلف هنری شرایط ویژه‌ای هم در نظر گرفته است. خیرین خداجو و هنرمندان افزون بر بیست رشته صنایع‌دستی فعال در اصفهان می‌توانند به منظور خرید یا ارایه آثار جدید به آدرس ستاد مردمی دیه استان اصفهان در خیابان نیکبخت، پشت ساختمان دادگستری مراجعه نمایند تا در تحقق وعده ‌آزادی نقش‌آفرین و اثرگذار باشند.