مددجویان بسیاری به برکت اقدامات ستاد دیه مددکار زندانیان شدند

مددجویان بسیاری به برکت اقدامات ستاد دیه مددکار زندانیان شدند
اردیبهشت 9, 1401
51 بازدید

رئیس هیات امناء ستاد دیه کشور در سفر استانی خود به اصفهان گفت: تا به امروز افزون به 150 هزار زندانی جرایم غیرعمد به برکت تلاش‌های ستاد دیه در سراسر کشور از بند حبس رهایی یافته‌اند که بسیاری از این مددجویان امروز مددکار شده‌اند. به گزارش ستاد دیه استان اصفهان، جلسه هیات امناء ستاد دیه […]

رئیس هیات امناء ستاد دیه کشور در سفر استانی خود به اصفهان گفت: تا به امروز افزون به 150 هزار زندانی جرایم غیرعمد به برکت تلاش‌های ستاد دیه در سراسر کشور از بند حبس رهایی یافته‌اند که بسیاری از این مددجویان امروز مددکار شده‌اند.

به گزارش ستاد دیه استان اصفهان، جلسه هیات امناء ستاد دیه استان اصفهان با حضور حجت‌الاسلام اسداالله جعفری رئیس کل دادگستری استان اصفهان، علیرضا بابایی مدیرکل زندانها، اسدالله گرجی‌زاده مدیر نمیاندگی ستاد دیه و سید اسدالله جولایی رئیس هیات امناء این نهاد حمایتی در سالن کنفرانس دادگستری کل استان اصفهان برگزار شد.

درابتدای این مراسم جولایی، رئیس هیات امناء ستاد دیه کشور با تقدیر از حمایت‌های خیرین خداجوی استان اصفهان در راستایی حبس‌زدایی از زندان‌ها گفت: ماه رمضان به انتها نرسیده و هنوز جشن‌های گلریزان ویژه آزادی ویژه بدهکاران غیربزهکار تمام نشده اخبار حماسه‌ مردم شریف این استان در آزادی 250 زندانی جرایم غیرعمد تنها در عرض 27 روز شگفتی‌ساز بوده است.

آزادی 250 زندانى غیرعمد با کمک 40 میلیارد ریالی خیرین اصفهانی

وی افزود: افزون بر تعهدات 40 میلیارد تومانی خیرین در ماه مهمانی خدا قابل اعتناست استان اصفهان با وصول رقمی معادل 19 میلیارد تومان در صدر فهرست بیشترین جذب مشارکت‌های مردمی قرار گرفته و با فاصله بسیار در رتبه‌های دوم و سوم این جدول استان آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی قرار دارند که به ترتیب هر کدام با 7 و 6 میلیارد تومان بیشترین مبالغ جمع‌آوری شده را در راستای آزادی‌های ویژه ماه رمضان به خود اختصاص داده اند.

جولایی با اشاره به آیه 39 سوره نجم اظهار کرد: خداوند متعال به صراحت اعلام فرموده‌اند «لَیسَ لِلاِنسانِ اِلّا ما سَعی»، یعنى هیچ موفقیتی بدون سعی و تلاش حاصل نشد و در راستای افزایش آمارهای کیفی و کمی بدست آمده در ستاد دیه هم همین واقعیت نمود دارد و در سایه «سخت‌کوشی نیروهای ستادی» و «انسجام نهادهای ذیربط» است که امروز می‌توانیم عزتمندانه بگوییم نه فقط 250 زندانی که 250 خانواده چشم انتظار در اصفهان به برکت کوشش هاى صورت گرفته از آثار سوء مجازات حبس رهایی یافته‌اند و شکات 250 پرونده مالی و محکومیت‌های ناشی از دیه حوادث کارگاهى یا سوانح رانندگی نیز، در همین راستا به حقوق حقه‌شان دست یافته‌اند.

آزادی 8 هزار زندانی غیرعمد در سال 1400

رئیس هیات امناء ستاد دیه کشور با اشاره به عملکرد این نهاد حمایتى در سال گذشته گفت: سال ١٤٠٠ به برکت همراهی اشخاص حقیقی و همیاری شخصیت های حقوقی و در راس آن‌ها حمایت‌ مادی و معنوی رهبر معظم انقلاب و سران سه قوه تعداد 7 هزار و 956 زندانی جرایم غیرعمد از بند حبس رهایی یافتند که این آمار سوای آن دسته از زندانیان است که ستاد دیه بدون پرداخت ریالی و تنها در قالب ارایه معاضدت‌های قضایی و مشاوره‌های رایگان حقوقی نسبت به آزادى آنها همت گمارده است.

وی با بیان این که ستاد دیه به افراد خطاکار کمک می‌کند و از مساعدت خلاف‌کار معذور است، افزود: بر حسب اسانامه این نهاد مردمی ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند تنها حامی بدهکاران غیربزهکاری است که هیچ سابقه کیفری در کارنامه ندارند و به محض دریافت تسهیلات از سوی این مجموعه از بند حبس رهایی می‌یابند. این ستاد، خیریه حمایت از محرمان نیست و استخلاص مستمندان در حبس همواره اساس کار همکاران ما بوده است.

کاهش زندانیان غیرعمد در ماه بندگی خدا

جولایی با اشاره به شیوه برگزاری جشن‌های گلریزان ستاد دیه، بیان کرد: ما به طور میانگین در طول ماه مبارک رمضان 400 آیین گلریزان در سطح کشور میزبانى می کردیم که در سال‌های اخیر به دلیل ‌شیوع ویروس کرونا اگر چه از لحاظ عددی این مراسم حضوری کاهش داشتند اما این اهتمام با تغییر شیوه کار در فضای مجازی تداوم داشتند و با برپایی گلریزان‌های زنده (لایو) در قالب شبکه‌های اجتماعی و البته برگزاری جشن‌هایی فیزیکی کنترل شده در برخی از استان‌ها خرسندیم اعلام نماییم در هفته پایانی ماه رمضان با جمع‌آوری رقمی مازاد بر یکصد میلیارد تومان تا به امروز جمعیت زیادی از دربندان دردمند از حبس فراهم شده است. آیینى که با کمک یک میلیارد تومانی رهبر فرزانه انقلاب چراغ آن روشن شده و همچنان برکات آن با همت سبز آحاد مختلف جامعه ادامه دارد.

محمدرضا کجانی، کریم زارع و غلامحسین وطنی از دیگر اعضای حاضر در این جلسه بودند که هر کدام در سخنان کوتاه، مطالبی را در راستای شیوه تحقیق از مددجویان، روش‌های همکاری پیوسته با خیرین در طول سال و ادغام مجموعه‌های موازی در شهرستان‌های اصفهان را با محوریت آزادی حداکثری زندانیان غیرعمد مطرح کردند.

 

 

 

 

برچسب‌ها:, ,