بیشترین و کمترین زندانیان غیرعمد در کدام استان‌ها هستند؟

بیشترین و کمترین زندانیان غیرعمد در کدام استان‌ها هستند؟
شهریور 27, 1401
53 بازدید

مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: استان اصفهان با میزبانی از ۱۰۴۱ زندانی جرایم غیرعمد در صدر فهرست عددی محکومان مالی و بدهکاران دیات غیرعمد قرار دارد. علی شمس در گفتگو با خبرنگار مهـر ضمن اعلام آمار زندانیان جرایم غیرعمد در سطح استان‌ها گفت: هم‌اکنون ۱۱ هزار و ۵۰۰ زندانی جرایم غیرعمد در بند حبس حضور دارند. وی افزود: از این تعداد […]

مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: استان اصفهان با میزبانی از ۱۰۴۱ زندانی جرایم غیرعمد در صدر فهرست عددی محکومان مالی و بدهکاران دیات غیرعمد قرار دارد.

علی شمس در گفتگو با خبرنگار مهـر ضمن اعلام آمار زندانیان جرایم غیرعمد در سطح استان‌ها گفت: هم‌اکنون ۱۱ هزار و ۵۰۰ زندانی جرایم غیرعمد در بند حبس حضور دارند.

وی افزود: از این تعداد اصفهان با یک‌هزار و ۴۱ بدهکار گرفتار در موضوعات ناشی از صدور چک، مهریه و نفقه در رأس جدول آماری قرار گرفته است.

شمس در خصوص استان تهران هم گفت: استان تهران با یک‌هزار و ۹۰ بدهکار مالی و محکوم به پرداخت دیات ناشی از حوادث کارگاهی یا سوانح رانندگی در رتبه دوم و در ادامه استان فارس با ۸۴۸ مددجوی غیرعمد در رده سوم این فهرست جای دارد.

مدیر عامل ستاد دیه کشور با اشاره به استان‌هایی که با تکیه بر مقوله پیشگیری و بافت جغرافیایی خود در شمار استان‌های کم‌جمعیت به جهت میزبانی از مددجویان جرایم غیرعمد قرار دارد، افزود: هرمزگان فقط با ۳۸ زندانی جرایم غیرعمد، سیستان و بلوچستان با ۶۴ محکوم و ایلام با ۷۶ محبوس در شمار خلوت‌ترین استان‌ها در میزبانی در محکومان غیر بزهکار هستند.

برچسب‌ها:, ,