از زمان انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بنیاد کرامت رضوی و ستاد دیه استان اصفهان تا کنون 30 زندانی زن معسر در جرایم غیرعمد از بند حبس رهایی یافته‌اند.

از زمان انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بنیاد کرامت رضوی و ستاد دیه استان اصفهان تا کنون 30 زندانی زن معسر در جرایم غیرعمد از بند حبس رهایی یافته‌اند.
دی 5, 1401
67 بازدید

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان اصفهان، با هدف آزادی هجده زندانی زن بدهکار مالی ناشی از جرایم غیرعمد مصطفی حجه‌فروش مسئول کانون‌های خدمت رضوی استان اصفهان و سید محمدحسین امامی معاون خادمیاری دبیرخانه این مجموعه با حضور در محل نمایندگی ستاد دیه استان با مدیر نمایندگی ستاد دیه استان به گفت‌وگو پرداختند. در […]

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان اصفهان، با هدف آزادی هجده زندانی زن بدهکار مالی ناشی از جرایم غیرعمد مصطفی حجه‌فروش مسئول کانون‌های خدمت رضوی استان اصفهان و سید محمدحسین امامی معاون خادمیاری دبیرخانه این مجموعه با حضور در محل نمایندگی ستاد دیه استان با مدیر نمایندگی ستاد دیه استان به گفت‌وگو پرداختند.

در این ملاقات اسدالله گرجی‌زاده، مدیر نمایندگی ستاد دیه در سخنانی گفت: ندامتگاه‌های کشور به تعبیری کانون کم‌کاری‌های برخی کارخانه‌ها و سوءمدیریت برخی مسئولین به حساب می‌آیند و در این شرایط که خانواده‌های بسیاری بابت مشکلات معیشتی دست و پنجه نرم می‌کنند مردان و زنانی از این سرزمین به دلیل ناتوانی در تامین قروض یا دیون خصوصی علی‌رغم نقش کلیدی خود در خانواده رهسپار زندان می‌شوند و برخی به دلیل ارقام سنگین بدهی و در ادامه مبالغ مازاد ناشی از تاخیر در تادیه ماه‌ها و بعضا سال‌ها در بند می‌مانند.

 

وی زندانیان تحت حمایت ستاد دیه را اغلب مردانِ عائله‌مند، برشمرد و افزود: اگر چه تعداد کمی از مددجویان این نهاد حمایتی خانم هستند اما همین اقلیت بابت ارقام سنگین بدهی کار رسیدگی‌شان زمان‌بر بوده و حمایت و همراهی دیگر نهادهای ذیربط را می‌طلبد که در سایه این تعاون و به مدد مساعدت‌های مسئولین خدوم بنیاد کرامت رضوی تا به امروز 30 زندانی زن که بیشتر آن‌ها را مادران نان‌آور شامل می‌شدند از بند حبس رهایی یافته‌اند.

گرجی‌زاده با اشاره به طرح‌های ویژه ستاد دیه در راستای تکریم مقام زن اظهار کرد: در آستان میلاد با سعادت دخت نبوت (س) در تلاش هستیم با همکاری خادمیاران و یاوران رضوی استان اصفهان و زیر پرچم امام رضا علیه‌السلام ضمن اخذ گذشت حداکثری از شکات برخی پرونده‌های رسوبی و با مبلغ بالا زمینه آزادی تمامی هجده زن زندانی گرفتار در موضوعات غیرعمد را تا این روز مبارک فراهم نماییم.

وی با اشاره به این که اصفهان بیش از ۶ هزار و پانصد خادمیار دارد، گفت: نصف‌جهان بنا به ماهیت فرهنگی و معنوی خود و با افتخار خادمی با سابقه آستان قدس رضوی به صرف الصاق نام مبارک حضرت ثامن علیه‌السلام گره‌های بزرگی را باز کرده و ان‌شالله با تمرکز روی موضوع آزادی زنان زندانی غیبزهکار این توفیقات تدام خواهد داشت.

برچسب‌ها:, ,