احکام حبس در شرایط استثنائی صادر شود

احکام حبس در شرایط استثنائی صادر شود
خرداد 6, 1403
12 بازدید

*احکام حبس در شرایط استثنائی صادر شود* رئیس دستگاه قضا در جمع خیرین حوزه حبس‌زدائی گفت: حکم حبس ناچاراً باید در قبال برخی محکومان صادر شده و همت ما معطوف به آن باشد که این امر استثناء را به حداقل برسانیم. 🔹 به گزارش روابط عمومی ستاد دیه کشور، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای، به مناسبت ۵ […]

*احکام حبس در شرایط استثنائی صادر شود*

رئیس دستگاه قضا در جمع خیرین حوزه حبس‌زدائی گفت: حکم حبس ناچاراً باید در قبال برخی محکومان صادر شده و همت ما معطوف به آن باشد که این امر استثناء را به حداقل برسانیم.

🔹 به گزارش روابط عمومی ستاد دیه کشور، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای، به مناسبت ۵ خرداد «روز ملی حمایت از خانواده زندانیان» طی سخنانی در نشست با جمعی از خیّرین حوزه کمک به خانواده زندانیان، ضمن تبیین عوامل دخیل در بازاجتماعی شدن زندانیان، اظهار کرد: باید بستر‌های بازگشت زندانیان به آغوش جامعه را فراهم آوریم و در این مسیر، وظیفه و مسئولیت اصلی برعهده ما در دستگاه قضایی است.

🔹 در ادامه، «محمدرضا کجانی» از اعضاء هیات امناء *ستاد دیه استان اصفهان* طی سخنانی با بیان اینکه مجموعه خیریه امام موسی کاظم علیه‌السلام اصفهان با کمک به ستاد دیه طی ۱۲ سال گذشته بالغ بر حدود ۵۰۰ میلیارد تومان خدمت به خانواده‌های زندانیان ارائه داده است، گفت: طی سال گذشته علاوه بر ارائه خدماتی نظیر اشتغال، درمان، تحصیل، اسکان و کمک هزینه ودیعه مسکن، ۵۰۰ زندانی نیز توسط خیریه امام موسی کاظم علیه‌السلام اصفهان آزاد شدند.

🔹 وی افزود: همچنین از طریق کمک‌های صورت گرفته توسط *ستاد دیه استان اصفهان* نیز طی سال گذشته ۸۸۸ زندانی به ظرفیت هزار و ۱۰ میلیارد تومان، آزاد شدند که از این مبلغ حدود ۶۳۰ میلیارد تومان اعسار، مورد پذیرش قضات قرار گرفت.